Centība, labestība un mērķtiecība – tās ir īpašības, ar kurām ģimene un skolotāji raksturo jaunu puisi vārdā Kaspars Bačkurs. Viņš spēlē klavieres un ērģeles, kā arī dzied. Viņu Rēzeknes novadā sauc par jauno uzlecošo talantu un cer, ka par viņu vēl dzirdēs ne reizi vien.

Šis jaunais puisis ar skanīgo balsi, kurš Kaunatas katoļu baznīcā spēlē ērģeles, ir Kaspars, kurš mācās Kaunatas vidusskolas 8.klasē, un paralēli skolas mācību vielai apgūst klavierspēli Maltas mūzikas skolā, kā arī nu jau divarpus gadus iepazīst un pilnveido savas prasmes ērģeļu spēlēšanā.

“Ērģeles ir tāds grandiozs instruments, kuru, jo tuvāk iepazīst, jo vairāk rodas daudz kas interesants. Tas īstenībā notika tā negaidīti, kad es internetā atradu, meklēju un klausījos visu ko par ērģelēm. Tad arī tēta darba kolēģa meita bija ērģelniece un arī kā pedagogs nesen pabeigusi akadēmiju. Un tad, tā kā man bija iespēja, nolēmu, ka vēlos mācīties. Tā arī es nokļuvu pie tām ērģelēm,” stāsta Kaspars.

Ērģeļu un klavieru spēlēšana šobrīd Kasparam noris paralēli. Jaunais mūziķis ir piedalījies dažādos festivālos un koncertos, ir guvis panākumus arī dažādos konkursos, tostarp arī starptautiskā līmenī. Tajos, saņemot kādu balvu vai prēmiju, iegūtos finanšu līdzekļus Kaspars mērķtiecīgi taupījis un par sakrāto nopircis Kaunatas baznīcai digitālās ērģeles. Primāri jau, lai pats varētu trenēties, bet nu jau spēlē ērģeles arī baznīcas dievkalpojumos svētdienās un svētku dienās.

Kaspars pats arī šīs digitālās ērģeles ieraudzījis internetā un tās pasūtīja no Nīderlandes. Pasūtīšanas un piegādes laiku par saspringtu sauc gan pats Kaspars, gan viņa mamma Žanna Bačkure, kura arī atzīst, ka sākotnēji dēla vēlmi pirkt baznīcai ērģeles nav uztvērusi nopietni:
“Es to nopietni neuztvēru sākumā – tā tāda bērna iegriba, bet viņš tik staigā un prasa un runā, viņš stāstīja, ka viņš jau ir dabūjis ērģeles un visus kontaktus un jau cilvēkus, kas nopirks, tad mēs arī sapratām, ka mēs no tā vairs vaļā netiksim un ka mums viņu jāsāk atbalstīt. ”

Kaspara mamma arī atminas, ka pirmajās dēla uzstāšanās reizēs satraukusies arī pati, bet nu jau tas ir pārgājis, un viņa priecājas par dēla panākumiem. Viņu atbalsta un īkšķus tur arī viņa skolā. Kaunatas vidusskolas mūzikas skolotāja Maruta Čudare viņa balsi arī apzīmē kā eņģeļa balsi, un seko līdzi viņa veikumam.

“Kaspars jau no 1.klases ienāca kā tāda neliela, maza zvaigznīte. Tas mirdzums viņa acīs – to nevar noraksturot ne ar kādiem vārdiem. Tā degsme, ar kuru viņš sāka mācīties mūzikas instrumentu, tā tikai iet plašumā. Es gribētu arī viņam novēlēt, lai viņam izdodas viss, ko viņš ir iecerējis. Viņš panākumus krāj un krāj, lai tie nebeidzas visas dzīves garumā,” saka Maltas mūzikas skolas direktors Normunds Štekels.

Iecerējis Kaspars arī ir gana daudz – ērģeļu spēlēšanu viņš grib attīstīt jau profesionālā līmenī un ar to grib saistīt savu nākotni. Kaspara mamma mums arī pačukstēja, ka viņa dzīves sapnis ir pašam uzbūvēt ērģeles.

Sižeta autori:
Ilanda Brežinska
Reinis Žagariņš
Vidzemes TV

 

Spread the love