Ogrē, Lašupēs, kur savulaik vēl padomju gados tika izveidots mazdārziņu rajons, šodien ir pāraudzis par pastāvīgu Ogres dzīvojamo rajonu. Tomēr mazdārziņu, ja tā var teikt, paradumi te vēl palikuši. Šonedēļ šajā teritorijā vietējais apsaimniekotājs uzsācis ielu uzturēšanas darbiem traucējošo koku un krūmu zaru apzāģēšanu. Ojārs, kas Lašupēs dzīvo jau desmit gadus, norāda, ka problēma ar nepārredzamu ceļa braucamo daļu koku dēļ samilzusi jau sen. Ojārs stāsta, ka krūmi traucē pārvietoties gājējiem un skrāpē automašīnas.

Ogres novada pašvaldībā norāda, ka ar šo problēmu pavasarī pašvaldībā vērsās ceļu uzturētājs. Lai ar tika uzrunāti mazdārziņu īpašnieki pieguļošās teritorijas sakārtot, problēma kopumā netika atrisināta.

SIA “Ogres namsaimnieks” valdes loceklis Kaspars Grīnbergs atzīst, ka krūmi traucē arī atkritumu mašīnām, ceļu uzturēšanas mašīnām un sniega tīrīšanas mašīnām. Šie te zari, kas traucē, tiks atzaroti, atzāģēti. Šie darbi tiks veikti par pašvaldības līdzekļiem, lai nodrošinātu pārredzamību un ceļa.

Iedzīvotājiem, kuri vēlas tuvu braucamajai daļai stādīt vai jau iestādījuši košumkrūmus, tomēr ir svarīgi atcerēties, ka Ogrē darbojas saistošie noteikumi “Par apstādījumu apsaimniekošanu”, kas nosaka, ka atbildīgajai personai ir pienākums savā teritorijā nozāģēt zarus, ja tie traucē gājējiem vai autovadītājiem. Kā arī ir noteikti attālumi no būvēm līdz kokiem un krūmiem. Piemēram, no ielas brauktuves vai apmales malai attālumam līdz kokam jābūt diviem metriem, līdz krūmam vienam metram. Un vēl svarīgi, ka iedzīvotāji izvieto akmeņus uz sava mauriņa, arī ir sodāma rīcība, jo apraud ne tikai autovadītājus, bet arī gājēju drošību.

Ogres novada pašvaldība arī norāda, ka turpmāk pastiprināti situāciju uzraudzīs pašvaldības policija. Kā telefonsarunā norādīja pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, problēma aktuālāka esot tieši rudens mēnešos. Līdz šim par noteikumu pārkāpumiem Lašupes iedzīvotājiem izteikts brīdinājums. Ar to arī esot pieticis, lai īpašnieki veiktu teritorijas sakopšanu. Tomēr Uģis Ulmanis neizslēdz, ka galējos gadījumos tiks piemērots arī naudas sods, kas fiziskām personām ir līdz 350 eiro un juridiskajām līdz 1400 eiro.

Sižeta autori:
Dace Siliņa
Artis Supe
Ogres apriņķa ziņas

#Labākai ikdienai

 

Spread the love