Pirmdienas pēcpusdienā pie kādas no lopkautuvēm Latvijā pulcējās bariņš dzīvnieku tiesību aizstāvji, lai miermīlīgā veidā atvadītos no dzīvniekiem, kuri tika nogādāti lopkautuvē. Šāda akcija Latvijā norisinājās pirmo reizi un tās organizatoru mērķis ir mudināt cilvēkus aizdomāties par saikni starp dzīviem dzīvniekiem un gaļu, kuru ikdienā lietojam pārtikā.

Dzīvnieku līdzjūtības akcija norisinājās lopkautuves vārtu priekšā, kur akcijas dalībnieki sagaidīja automašīnas, kurās tika vesti dzīvi dzīvnieki. Ar fotokameru palīdzību klātesošie centās iemūžināt dzīvniekus, lai ar uzņemtajiem attēliem un video dalītos sociālajos medijos.

“Mēs apzināmies, lai ražotu dzīvnieku produktus, gaļu un piena produktus, dzīvnieki galu galā tiek nonāvēti un lielākoties cilvēki neredz, kad un kur tas notiek. Daži varbūt atpazīst mašīnas, kurās dzīvniekus ved, bet lielākoties tas notiek tādos dienas laikos vai vietās, kur tas nav redzams, līdz ar to viņi bez maz vai neeksistē,” saka kustības “Riga Animal Save” organizators.

Šāda akcija Latvijā norisinājās pirmo reizi, to organizēja kustība “Riga Animal Save”, kas sevi dēvē par pasaulē plaši izplatītas dzīvnieku aizstāvības kustības “The Save Movement” atzaru Rīgā. Citviet pasaulē dzīvnieku tiesību aktīvisti līdzīgas akcijas rīko jau kopš 2010. gada.

Ar akcijas dalībniekiem ticies arī pārstāvis no uzņēmuma, kurš klātesošajiem izskaidrojis kā noris darbs lopkautuvē. Turpmāk šāda veida miermīlīgas akcijas varētu norisināties arī pie citām lopkautuvēm Latvijā.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību dzīvnieku tiesībām, kustība “Riga Animal Save” vismaz reizi mēnesi iecerējusi rīkot arī dažāda veida ielu akcijas.

 

Spread the love