Trešo sezonu sācis atjaunotais Kuldīgas sporta komplekss, un jau tagad tas ir noslogots no rīta līdz vēlam vakaram. Sabiedrībā neizpratni izraisījis Valsts Kontroles publiskotais ziņojums par 15 pašvaldību attīstību, pētot baseinu izmantojumu un to lietderīgumu. Ziņojumā sporta skolas pārbūve un peldbaseina celtniecība nosaukta par bezatbildīgu attieksmi pret nākotnes izdevumiem, jo pirms projekta īstenošanas nav vērtēta ietekme uz pašvaldības budžetu. Pašvaldībā pārmetumus noraida.

Valsts Kontroles publiskotajā revīzijas ziņojumā vērtētas 15 pašvaldības saistībā ar baseinu un apkārtējās infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas izmaksām, ienākumiem un to lietderīgumu. Kā viens no piemēriem par nelietderīgu naudas ieguldījumu ir nosaukts Kuldīgas novada peldbaseins. Kuldīgas novada pašvaldība noraida pārmetumus un uzsver, ka tas ir ieguldījums iedzīvotāju veselības uzlabošanā. Sporta skolas direktora vietnieks sporta darbā Ivo Solomahins uzsver, ka pirms sezonas atklāšanas peldbaseina pieprasījums jau bijis ļoti liels, un aktīvi interesējušies ne tikai iedzīvotāji, bet arī mācību iestādes.

Ivo Solomahins atzīst, ka šajā sezonā peldbaseins ir noslogots 99%. “Tas nozīmē, ka jau no septiņiem rītā baseins pēc grafika ir aizņemts līdz pat sešiem vakarā. Kad beidzas nodarbības sporta skolai, baseins ir apmeklētājiem atvērts ir līdz desmitiem vakarā. Tiek realizēta Izglītības ministrijas programma, kur Kuldīgas peldbaseinu apmeklē vienpadsmit Kuldīgas vispārizglītojošās skolas audzēkņi. “Mēs esam aktīvi un piesaistām arī citu novada skolas, kas brauc pie mums realizēt dažādus veselības projektus,” saka Solomahins.

Līdz šim septembrī Kuldīgas peldbaseins apmeklēts vairāk nekā 4700 reižu. 95% no peldbaseina darba laika ir aizpildīti, jo to aktīvi izmanto Kuldīgas un citu novadu mācību iestādes, sporta skolas audzēkņi, biedrības, uzņēmumi un iedzīvotāji. Skolotāja Dzintra Freimane jau četrdesmit gadus māca pareizas peldēšanas prasmes gan lieliem, gan maziem baseina apmeklētājiem.

Peldbaseinā un sporta kompleksā regulāri tiek rīkotas bezmaksas veselības dienas iedzīvotājiem, kā arī atsevišķi veselības dienas pasākumi senioriem un pedagogiem, starp skolu peldēšanas sacensības un citi aktīvās atpūtas pasākumi. Fitnesa trenere Jeļena Miezīte slavē peldbaseinu un par tā darbību izsakās pozitīvi: “Esmu ļoti priecīga, ka ir tāda iespēja Kuldīgā apmeklēt tik brīnišķīgu baseinu un es domāju, ka tie ir uzlabojumi, gan veselībai, gan senioriem. Man bija pētījums un mans rādītājs, ka veselības stāvoklis uzlabojas par 30%. Pirms tam arī ļoti daudz bērni nemācēja peldēt un tā ir prasme, ko vajag apgūt katram cilvēkam.”

Kuldīgas novada sporta skolas komplekss un baseins tika atklāts 2017. gada novembrī, izmaksājot 3,28 miljonus eiro. Kompleksā ir sporta zāle, peldbaseins, SPA komplekss un dienesta viesnīca, riteņbraukšanas boksi un darbnīcas, šaha un dambretes klubi. Ēkas atrodas Kuldīgas vecpilsētas teritorijā.

Sižeta autori:
Anna Bivbāne
Matīss Leja
Skrundas TV

#Labākai ikdienai

 

Spread the love