Pielaikot profesiju – tā vistiešāk varētu raksturot Gulbenes novada valsts ģimnāzijā šajā mācību gadā uzsākto sadarbību ar Latvijas universitātes medicīnas koledžu. Sadarbības būtība ir palīdzēt tiem jauniešiem, kuri vēlas nākotnē studēt medicīnu, saprast, vai šī profesija viņiem būs īstā. Skolēniem, kuri iesaistīsies veselības mācības nodarbības būs iespēja apgūt ne vien teoriju, bet arī praksē iepazīt visu to, kas saistīts ar mediķa profesiju.

Jauniešu ieinteresēšana medicīnas jomā šobrīd ir ļoti aktuāla, jo trūkst ārstu, kā arī daudzi mediķi jau ir pirms pensijas gados, tātad rodas jautājums, kas mūs ārstēs nākotnē. Bet tikpat svarīgi ir jauniešiem saprast, ka ārsta profesija nav tikai baltā halātā iztaujāt un izmeklēt pacientu, tāpēc, lai nebūtu šī vilšanās, Gulbenes novada ģimnāzijā uzsākta sadarbība ar medicīnas koledžu.

Jauniešiem veselības mācība nebūs tikai teorija, bet arī iespēja medicīnas jomu iepazīt praktiski, piemēram, pirmajā nodarbībā tā ir iespēja ar nelielas uzlīmes palīdzību noteikt savu stresa līmeni, taču turpmāk būs arī nopietnāks ieskats mediķa darbā.

Vai šie jaunieši papildinās nākotnē mūsu mediķu rindas, ir jautājums, uz kuru viņiem pašiem būs jāatbild, bet līdz šīs izvēles izdarīšanai jau vēl ir laiks. Šobrīd jāsaprot, vai vispār izvēlēties mediķa profesiju. Šis ir pilotprojekts, bet interesi par līdzīgu sadarbību ar medicīnas koledžu paudušas arī vēl citas skolas.

Sižeta autori:
Gunta Matisone
Vidzemes TV

 

Spread the love