Kļūt par uzņēmēju nemaz neesot tik sarežģīti, ja vien cilvēkam ir apņēmība un šūpulī ielikts komunikabilitātes gēns. Reinim Artimovičam no Jelgavas novada Svētes pagasta tāds noteikti esot. Pirmie mēģinājumi uzņēmējdarbībā bijuši jau astoņpadsmit gadu vecumā, bet šogad viņš izveidojis savu uzņēmumu, kas sācis darboties, Latvijā visnotaļ brīvā nišā, čiekuru pārstrādes biznesā.

Pirmoreiz čiekuru sīrups iegādāts internetā, lai palīdzētu dēlam atbrīvoties no klepus. Savu uzdevumu tas tiešām pildījis, bet neesot apmierinājusi kvalitāte. Tā radusies ideja pamēģināt sīrupu vārīt pašiem. Kā stāsta Reinis, biznesa ideja radusies taisot šādus sīrupus radiem un draugiem kā Ziemassvētku dāvanas.

Pirms pieciem gadiem jaunā ģimenīte nolēmusi, ka netradicionālais sīrups varētu aizņemt Latvijā brīvo biznesa nišu. Sākotnēji sīrups vārīts daudzstāvu mājas dzīvokļa virtuvītē, un kaimiņiem nācies skaidrot , ka viņi neražo jaunu nelegālo dziru, bet gan pavisam legālu sīrupu. Čiekuri sīrupā parādījušies vēlāk, un to, ka tie ir ēdami arī atklājis dēls.

Karstākais darba laiks šajā biznesā esot trīs nedēļas maijā, kad čiekuri jāsalasa tik daudz, lai pietiktu visam gadam. No vienas priedes varot nolasīt apmēram 50-60 kilogramu čiekuru. Šī biznesa niša esot veiksmīga, un pieprasījums pēc viņu produkcijas tikai augot, tāpēc šoruden Reinis kļuvis par SIA īpašnieku, un darbā pieņemts arī pirmais darbinieks. Reinis arī atzīst, ka šai nozarei ir lielas perspektīvas uz eksportu, jo pasaulē ir tikai vēl viens šāds ražotājs.

Iemēģināt roku uzņēmējdarbībā Reinis esot sācis jau kopš astoņpadsmit gadu vecuma, un tas nemaz neesot sarežģīti, ja vien cilvēkam ir apņēmība.

Sižeta autori:
Sandra Leitāne
Andris Pāns
Zemgales reģionālā televīzija

#Labākai ikdienai

 

Spread the love