Re:TV ēterā jauns raidījumu cikls “Vēlēšanu aizkulisēs”

Kam priekšvēlēšanu laikā ticēt un kam nē? Vai vajadzētu ieviest ierobežojumus deputātu ievēlēšanai? Kā vēlēšanu rezultātus var ļaunprātīgi ietekmēt? Kā pieņemt lēmumu, par ko balsot? Jautājumi un atbildes. Diskusijas. Sabiedrības un ekspertu viedokļi. No 22. augusta trešdienās plkst. 21:00 kanālā Re:TV jauns raidījumu cikls “Vēlēšanu aizkulisēs”, ko vada Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Raidījuma ciklu veido seši raidījumi, kuri tiks pārraidīti sešas nedēļas pirms 13. Saeimas vēlēšanām. Raidījumos Gatis Krūmiņš diskutēs ar Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Arni Cimdaru, Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektoru Andi Kudoru, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidentu Ojāru Spārīti, bijušajiem Saeimas deputātiem un citiem studijas viesiem. Tāpat katra raidījumu cikla epizodē būs iespēja dzirdēt dažādu Latvijas reģionu iedzīvotāju viedokļus un uzklausīt ekspertu komentārus.

Radījumu cikla mērķis ir sabiedrības izglītošana politikas procesu un mediju/informācijas pratības kontekstā pirms 2018. gada Saeimas velēšanām. Mūsdienās dažādās pasaules vietās ir notikuši mēģinājumi ietekmēt vēlēšanu rezultātus, pa dažādiem informatīvajiem kanāliem sabiedrībā izplatot dezinformāciju, t. sk., “viltus ziņas”. Izmantojot dažādas manipulatīvas metodes, apzināti tiek grautas un apšaubītas demokrātiskas sabiedrības pamatvērtības, sabiedrība tiek biedēta ar dažādām nākotnes politiskām un sociālekonomiskām transformācijām utt. Šajā kontekstā izšķiroši svarīgs ir sabiedrības izglītības un izpratnes līmenis par dažādiem mēģinājumiem mērķtiecīgi ietekmēt sabiedrības viedokli kā pagātnē, tā arī mūsdienās. Jo izglītotāka sabiedrība, jo mazākas iespējas to ietekmēt un ar to manipulēt.

Raidījumu cikla ētera laiki un tēmas:

22. augustā plkst. 21:00 – Vēlēšanas Latvijā kopš 19.gadsimta beigām līdz mūsdienām. Studijas viesis –  Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

29. augustā plkst. 21:00 – Vēlēšanas un propaganda/dezinformācija – piemēri no vēlēšanu rezultātu ietekmēšanas pagātnē un mūsdienās. Studijas viesis –  Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

5. septembrī plkst. 21:00 – Vēlēšanas un medijpratība, digitālās vides izaicinājumi. Studijas viesi – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas docente Sandra Murinska un Vidzemes Augstskolas asociētais profesors Jānis Buholcs.

12. septembrī plkst. 21:00 – Kam ticēt un kam nē – kā atšķirt populistus. Studijas viesis – Vidzemes Augstskolas docente Agnese Dāvidsone.

19. septembrī plkst. 21:00 – Latvijas sociālekonomiskā attīstība pēc neatkarības atjaunošanas vēlēšanu kontekstā  – vai varēja būt labāk? Studijas viesi – bijušais ekonomikas ministrs Ojārs Kehris un bijušais finanšu ministrs Oskars Spurdziņš.  

26. septembrī plkst. 21:00 – Latvijas nākotnes izaicinājumi – kam jāpievērš uzmanība politiskā piedāvājuma spektrā? Studijas viesis – Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis.

Sīkāka informācija:

Iveta Auniņa

raidījumu cikla “Vēlēšanu aizkulisēs” producente

iveta.aunina@retv.lv

Spread the love