Latvijas Reģionu televīzija Re:TV kopā ar biedrību “Latvijas Pilsoniskā alianse” uzsāk jaunu raidījumu ciklu “Kaimiņu būšana Latvijā”, kura mērķis ir veicināt mazākumtautību piederības sajūtu Latvijai un stiprināt valstiskuma apziņu. Kopā tiks sagatavoti seši raidījumi, un katrs no tiem vēstīs par kādu konkrētu integrācijas jomu, par ko katrā reizē diskutēs trīs diskusijas dalībnieki.

Diskusijas dalībnieki analizēs šobrīd īstenoto integrācijas politiku, tās veiksmes un neveiksmes, kā arī sniegs savu redzējumu par vēlamajām izmaiņām jaunajā sabiedrības saliedēšanas politikā, kas šobrīd ir izstrādes stadijā.

Raidījumi vēstīs arī par izaicinājumiem, ar ko ikdienā saskaras mazākumtautību pārstāvji, katrā pārraidē iekļaujot video sižetus no dažādiem Latvijas reģioniem par nevalstiskajām organizācijām (NVO), kas pārstāv kādu no mazākumtautībām un ikdienā bieži saskaras ar aizspriedumiem un mītiem par mazākumtautībām, kas kavē sabiedrības saliedēšanos. Pārraidēs tiks demonstrēti arī labās prakses piemēri, kad, esot pilsoniski aktīviem un darbojoties nevalstiskajā sektorā, mazākumtautību pārstāvji ir spējuši ar dažādām aktivitātēm saliedēt savas kopienas pārstāvjus ar citām, piemēram, organizējot radošās darbnīcas romu tautības pārstāvjiem kopā ar latviešiem.

Veidojot jauno raidījumu ciklu, tā veidotāji ņēmuši vērā Sabiedrības saliedētības politikas ekspertu grupas ziņojumā 2016 pausto nostāju, ka medijiem jāveicina Latvijas mazākumtautību intelektuālās elites un mazākumtautību organizāciju pārstāvju iesaiste mediju satura veidošanā, tādējādi nodrošinot informācijas brīvību, viedokļu dažādību un mediju plurālismu.

Raidījumi “Kaimiņu būšana Latvijā” tiks pārraidīti kanālā Re:TV jūlijā, augustā un septembrī, un tie būs pieejami arī Re:TV interneta vietnē www.retv.lv un projekta sadarbības partnera – biedrības “Latvijas pilsoniskā alianse” interneta vietnē www.nvo.lv. Pirmais raidījums Re:TV ēterā būs 20.jūlijā plkst. 22.00.

Raidījumu ciklu “Kaimiņu būšana Latvijā” finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Latvijas Reģionu televīzija ir nacionālais televīzijas kanāls, kas pieejams bezmaksas virszemes apraidē visā Latvijā un tiešraidē interneta vietnē www.retv.lv.

Biedrība „Latvijas Pilsoniskā alianse” ir lielākā nevalstisko organizāciju platforma Latvijā, apvienojot 125 biedrus, kas kopumā sastāda aptuveni 30 000 privātpersonas. Biedrības darbības mērķis ir pārstāvēt un aizstāvēt Latvijas NVO un sabiedrības labuma intereses nacionālajā un ES līmenī.

Informāciju sagatavoja:

Krista Tuča, raidījumu cikla producente un vadītāja,

m.t. 28600864

www.retv.lv

www.nvo.lv

Spread the love